banner51

Gömleğini Yıkamak İsterken Kendini Yaktı

Erzurum’un Hınıs ilçesindeki lisede yatılı okuyan 14 yaşındaki Ömür Yalçın, kirlenen gömleğinin yıkamak isterken yüzünü yaktı.

Gömleğini Yıkamak İsterken Kendini Yaktı
 
Hınıs Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin birinci sınıfında eğitim gören Ömür Yalçın, bir hafta önce gömleğini yıkamak isterken kaza geçirdi. Lisenin yatılı bölümünde kalan Yalçın, yasak olmasına karşın elektrik prizini kullanmak için gizlice alt kata indi. Elektrikli su ısıtıcısında ısıttığı suyu yatakhanelerin bulunduğu kattaki lavaboya götürmek isteyen Yalçın, sessizce merdivenleri çıkarken dengesini kaybederek düştü. Düşme sırasındaki ısıtıcıda bulunan kaynar su yüzüne dökülen Ömür Yalçın, feryat ederek yardım istedi. Nöbetçi öğretmenler tarafından ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezine kaldırılan Yalçın, tedavi altına alındı. Yüzünün sol tarafı sarılan Ömür Yalçın’ın, kısa bir süre sonra okula başlayacağı ancak yüzündeki izlerin kaybolması için zamana ihtiyacı olduğu bildirildi.
 
Titizliğinin kurbanı olduğunu söyleyen Ömür Yalçın, "Yurtta çamaşırhane olduğu için bizim çamaşır yıkamamız yasak. Ama ben gömleğimin yakasındaki hafif kiri yok etmek için yurdun alt katında elektrikli ısıtıcı ile su ısıttım. Gizlice odama çıkarken merdivenlerde ayağım kaydı ve ısıtıcıdaki kaynar su yüzüme döküldü. Yüzüm yanınca sesimi duyurmaya çalışırken tüm yurdun haberi oldu. Üzgünüm" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER