Gölbaşı'nda Kar Mücadelesi

Ankara ve Gölbaşı ilçesinde gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Gölbaşı Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğin yoğun olduğu yollar başta olmak üzere ilçe genelinde kar temizleme çalışmalarına başladı. Bu arada aç kalan Tilki şehir merkezine inip, yiyecek aradı.

Gölbaşı'nda Kar Mücadelesi
 
Gölbaşı’nda gece saatlerinde aralıksız yağan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Gölbaşı Belediyesi karla mücadele ekipleri 24 saat aralıksız çalışıyor. Belediyeye ait kar temizleme araçları, ilçeye bağlı köy ve mahalle yollarında kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürürken, yetkililer kapalı köy yolu bulunmadığını bildirdi. Gölbaşı genelinde yapılan karla mücadele çalışmalarında 8 JCB kepçe, 7 karla mücadele aracı, 2 loder, 2 dozer, 1 adet solüsyon traktörü seferber edildi. Ayrıca karla mücadele için bin 500 ton tuz, 10 ton solüsyonun hazırlatıldığı açıklandı. 60 personel de üç vardiya şeklinde çalışıyor.
 
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay konu ile yaptığı açıklamada, araç sürücülerinin herhangi bir kazaya sebebiyet vermemeleri için gereken bütün önlemleri alma konusunda hassas davranılması gerektiğini vurguladı. Başkan Duruay açıklamasının devamında ise; “İlçemizde kar yağışı yoğun bir şekilde devam etmekte. Belediye olarak karla mücadele konusunda gereken hazırlıklarımızı yapmıştık. Yoğunluğu artan kar yağışı ile birlikte ekiplerimiz bütün ana ve ara yollarda çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle vatandaşlarımızın hastane ve diğer sağlık kuruluşlarına ulaşmalarında sorun yaşamamaları için çalışmalarımızı bu bölgelerde yoğun sürdürüyoruz. Kar temizleme çalışmalarının yanı sıra buzlanma ve gizli buzlanmaya karşı solüsyon ile çalışmalarımızı yürütüyoruzö ifadelerini kullandı.
 
Yoğun kar nedeniyle aç kalan hayvanlardan tilki şehir merkezine kadar inip, yiyecek aradı. Gölbaşı’nın Hacılar Mahallesi’ne gelen tilkinin yiyecek araması, kameralara takıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER