banner51

Gökkuşağı Balesi Bodrum'da Sahnelendi

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Uluslararası Bale Festivali’nde, İstanbul Devlet Opera ve Balesince sahneye konulan ’Gökkuşağı Balesi’ beğeni topladı.

Gökkuşağı Balesi Bodrum'da Sahnelendi
 
Devlet Opera ve Genel Müdürlüğü tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen 13’üncü Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde İstanbul Devlet Opera ve Balesi sahne aldı. Bodrum Kale Kuzey Hendeği’ndeki ’Gökkuşağı Balesi’ni; Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, tiyatro sanatçısı Dilek Türker ve tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu Salih Kalyon’un da aralarında bulunduğu yaklaşık 1500 kişi izledi.
 
GÖSTERİDEKİ ÜÇ BÖLÜM İLGİYLE İZLENDİ
 
Gösterinin ilk perdesinde koreografisi Christopher D’ Amboise ait olan ’Just One of Those Things’ adlı bölüm seyirciye sunuldu. İkinci bölümünde müziği John Adams, Alva Noto ve Ryuichi Sakamoto’ya, koreografisi Young Soon Hue’ye ait ’Contrast’ sanatseverler ile buluştu. Havaalanında geçen ve insan ilişkilerini anlatan gösteri ilgiyle izlendi. Üçüncü ve son bölümde müziği Btacuka- Bob Downes’a, koreografisi Robert North’a ait ’Troy Game’ sahneye konuldu. Erkeklikle ilgili kavramlar üzerine hayat bulan gösteri; antik çağ, Kızılderili ritüellerine ve maçoluk imajına yapılan esprili göndermeleriyle dikkati çekti. Yaklaşık iki saat süren gösterinin sonunda sanatseverler, dansçıları alkış yağmuruna tuttu.
 
24 TEMMUZ’DA ’CARMEN’ SAHNELENECEK
 
Festival kapsamında 24-25 Temmuz’da, Devlet Opera ve Balesi ve Krasnoyarsk Tiyatrosu tarafından ’Carmen’ adlı gösterisinin sanatseverlerle buluşacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER