Göçmen Kaçakçılığı Operasyonuna 7 Tutuklama

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından Çanakkale ve Edirne’de düzenlenen eş zamanlı göçmen kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 7 kişi tutuklandı.

Göçmen Kaçakçılığı Operasyonuna 7 Tutuklama
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, insan tacirlerine yönelik devam eden çalışmaları kapsamında Çanakkale ve Edirne’de 17 Kasım Salı günü eş zamanlı düzenlenen operasyonda göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen 14 kişi gözaltını alındı. İl Jandarma Komutanlığı’nda işlemleri tamamlanan şüpheliler, sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Yaklaşık 10 saat süren ifade ve mahkemenin ardından göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen 14 şüpheliden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakılırken 10 şüpheli tutuklanma istemiyle mehkemele sevk edildi. Mahkemede S.G., R.A., A.B., S.T., İ.Ö., Ş.T. ve M.A. tutuklanırken, M.S.K., A.U., B.U. ve M.K. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı. 
 
Çanakkale ve Edirne’de düzenlenen eş zamanlı operasyon öncesinde şüphelilerle bağlantılı olan 4 kişinin tutuklandığı belirtilirken, operasyon kapsamında ayrıca bir kişinin arandığı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER