Gıyabi Cenaze Namazı Kıldılar

Fatih Camii’nde toplanan bir grup Cuma namazı sonrası Doğu ve Geneydoğu’da Kobani eylemleri sırasında ölen Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) üyesi 11 kişi için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Gıyabi Cenaze Namazı Kıldılar
Fatih Camii avlusunda toplanan yaklaşık 500 kişi, Doğu ve Güneydoğu’daki Kobani protestoları sırasında ölen HÜDAPAR üyesi 11 kişi için Cuma namazı sonrası gıyabı cenaze namazı kıldı. Grup sık sık tekbir getirip ‘Kahrolsun PKK’ şeklinde slogan attı. Grubun ellerindeki ‘PKK çeteleri Budist vahşetini aratmadı’, ‘Vahşetin talanın adresi PKK/HDP’ yazılı dövizler dikkatleri çekti.
 
HÜDAPAR Genel İstişare Kurulu Üyesi Erdal Elibüyük, “Olaylardan bir hafta önce HDP’nin elebaşısı ABD’ye gidiyor. İki gün sonra bu olaylar patlak veriyor. Bunların hiçbiri tesadüf değildir. Biz bu emirlerin nerelerden verildiğini biliyoruz. İçimizdeki İsrailliler 30 yıldır kanımızı akıtıyor. İki tarafı olan bir savaş değil bu. İki tarafı olan bir savaş olsaydı ölenlerin elinde silah olurdu. Bu kardeşlerimizin elinde bir çakı bile yoktu” dedi. Erdal Elibüyük, ayrıca “Eğer PKK ve zihniyeti bölgede kendi egemenliklerini oluşturursa, Müslümanların bölgede ikinci bir cumhuriyet olacak. Yani sakallı gördüklerini, tesettürlü gördüklerini katledecekler. Bu tahammülsüzlükleridir. HÜDAPAR, kurulalı iki yıl oldu ama ortalama 200 saldırıya uğradı. Hani özgürlükten bahsediyordunuz. Hani partinizin adında barış ve demokrasi vardı. Hangi barış ve demokrasiden bahsediyorsunuz.” dedi.
 
Grup ardından sessiz bir şekilde dağıldı. Polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri dikkatleri çekti.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER