Giritliler Bodrum'da Eğlendi

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen etkinlik Giritlileri buluşturdu. Oryantal gösterisi ve şarkılara eşlik eden 250 kişi, gönüllerince eğlendi.

Giritliler Bodrum'da Eğlendi
Mübadele döneminde ilçeye yerleşen Giritliler, dördüncüsü düzenlenen gecede bir kez daha bir araya geldi. Girit ve Kos (İstanköy) Adası’ndan gelen saz ve dans ekibi ve konukların renk kattığı gece, Delfi Otel’de düzenlendi. Geceye katılanlar oryantal gösterisini izleyip şarkılara eşlik ederek gönüllerince eğlendi.
 
Organizasyonu yapan Zehra Denizaslanı, "Aramızda geçmiş yıllarda Bodrum’dan Girit’e gidenler de var. Biz büyükler olarak birbirimizi tanıyoruz ama yeni nesil gençlerimizin de birbirlerini tanımalarını geleneklerini öğrenmelerini istiyoruz. Burada bir araya geldik. Çok güzel bir ortam oluştu. Kültürümüzü yaşatmak istiyoruz. Kültürümüzde herkese hoşgörü ve sevgi var" dedi. Ayrıca Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nin daha önce Giritliler Mahallesi olarak bilindiği belirtildi. Büyüklerinin Girit’ten geldiği belirtilen yaklaşık 6 bin kişinin ilçede yaşadığı kaydedildi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER