Gıda Deposu Alevlere Teslim

Denizli’de, gıda malzemesi deposunda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla güçlükle söndürüldü. Deponun içerisinde park halindeki 3 kamyon da kullanılmaz hale gelirken, tonlarca gıda maddesi, içecek ve temizlik malzemesi kül oldu.

Gıda Deposu Alevlere Teslim
Zafer Mahallesi’nde bugün saat 04.00 sıralarında işadamı Mustafa Akkuş’ın sahibi olduğu Ekmel Anonim Şirketi’ne ait gıda deposunda yangın çıktı. Bir bölümünde deterjanların da depolandığı yangının çıkış nedeni henüz belirlenemedi. Deponun bir bölümündeki dejerjanlar ve tonlarca gıda maddesi alevlerin daha da büyümesine neden oldu. Deponun sac olan çatısı alevlere dayanamayarak kısa sürede çöktü.
 
Çevre binalardakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen 10 itfaiye aracı, alevlere dört ayrı noktadan müdahale etti. Deponun etrafının sacla kaplı olması itfaiye ekiplenin müdahelesini zorlaştırdı. İtfaiye ekipleri, alevlere daha etkin müdahalede bulunabilmek için getirtilen bir dozerle sacları, parçalayarak, sökmek zorunda kaldı.
 
İtfaiyenin müdahalelerine rağmen alevler deponunu içindeki 3 nakliye kamyonuna da sıçradı. Söndürme çalışmaları günün ilk ışıklarına kadar sürerken sigortalı olduğu öğrenilen depo kullanımaz hale geldi. Depodaki tonlarca gıda malzemesi, içecek ve temizlik malzemesi yanarak telef oldu. Mustafa Akkuş, deposunun yanışını çaresiz gözlerle izledi.
 
Polis ve itfaiye ekipleri yangının çıkış nedeninin araştırıldığını belirterek, soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER