banner51

Gerginlik Sürüyor

Siirt valliği ölen gençle ilgili açıklama yaptı.

Gerginlik Sürüyor
Siirt Valiliği, bugün çıkan olaylarda ölen Davut Nas ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "08.10.2014 günü saat 12.00 sıralarında ilimiz Mithat Öktüren Caddesi üzerinde bir şahsın 3 kişi tarafından ambulansa bindirilmeye çalışıldığı güvenlik güçlerince görülmüş, yapılan ilk incelemede, yaralı şahsı getiren 3 kişi, yaralıyı tanımadıklarını yüksekten düştüğünü, eylemci grup tarafından ambulansa götürülmek üzere kendilerine zorla verildiğini ifade ettikleri. Yapılan incelemede şahsın vücut kısmında silahla yaralanma izlerinin bulunduğu tespit edilmiş, 1995 doğumlu Davut Nas isimli yaralı şahıs ilimiz Devlet Hastanesi’ne götürülmüş, gerekli tüm müdahaleler yapılmasına rağmen, yaşamını yitirmiştir. Konuyla ilgili olarak üç şahıs gözaltına alınmış, gerekli yasal işlemler başlatılmıştır" denildi.
 
TUNCELİ’DE 4 BİN KİŞİ AK PARTİ BİNASINA YÜRÜDÜ
 
Sabah saatlerinden itibaren esnafın kepenk kapattığı Tunceli’de ticari ve özel araç sürücüleri de kontak kapattı. Okulların da 2 gün süreyle kapalı olduğu Tunceli’de Dersim Halk Meclisi Girişimi aracılığı ile bir araya gelen yaklaşık 4 bin kişi, çarşı merkezinde slogan atarak, Tunceli-Elazığ karayoluna yürüdü. Yaklaşık 7 kilometre yürüyen kalabalık, Tunceli-Elazığ karayolunu bir süre trafiğe kapatttıktan sonra Atatürk Mahallesi’ndeki AK Parti il binası önünde toplandı. Herhangi bir parti ya da örgüte ait bayrak taşımayan kalabalık grup, sessiz çığlık eylemi ile AK Parti ve IŞİD’i protesto etti. Grup, DBP Tunceli İl Başkanı Ergin Doğru’nun basın açıklamasından sonra dağıldı.
 
KIZILTEPE’DE ASKERLER MÜDAHALE ETTİ
 
Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde dün akşam başlayan ve bugün akşam saatlerine kadar süren olaylara, özel harekat ve polis ekipleriyle birlikte askerler de yasadışı göstericilere müdahale etti. Zırhlı araçlarla ilçe merkezine gelen askerler, Üçyol mevkiinde yolu kapatan gruba tazyikli su, gaz bombalarıyla müdahalede bulundu. Polis ekipleri de ilçe genelinde taş, havai fişek ve molotof kokteyli ile saldırı düzenleyen gruplara, tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale ederek dağıtmaya çalıştı. Güvenlik güçleri ile göstericiler arasındaki olaylar devam ediyor.
 
KARLIOVA SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
 
Bingöl’ün Karlıova İlçesi’nde bu sabah saatlerinde; HDP ilçe örgütü önünde toplanan partililer, IŞİD saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüşe geçti. Partililer Cumhuriyet Caddesi’nden geçerken bunlara engel olmaya çalışan polisle çatıştı. Polisin gruba gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etmesinin ardından grup, ara sokaklara girerek burada barikatlar kurdu. Bir kamu bankası şubesini
 
hedef alan bazı göstericiler, bankayı kullanmaz hale getirdi. Gaz kapsulü başına isabet eden bazı göstericiler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.Olaylar sırasında Karlıova Belediye binasında molotoflu saldırı düzenlenip camları taşlarla kırıldı. Binada yangın büyümeden itfaiye tarafından söndürüldü.
 
Olayların olmadığı Mardin’in Midyat İlçesi’nde PTT binasına asılan, ’Olaylar nedeniyle kapalıyız’ yazısı asılarak kapısına kilit vuruldu. Postaneye gelen vatandaşlar, PTT binasının kapalı olduğunu görünce bu duruma tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER