banner51

'Gerçekle Hiçbir İlgisi Yok'

Karaman Valiliği tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal paylaşım sitesinden hakaret ettiği iddiasıyla görevinden uzaklaştırılan Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya’nın avukatı Volkan Serintürk, "Müvekkilimi karalayan bu sözde haberlerin gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır" dedi.

'Gerçekle Hiçbir İlgisi Yok'
 
Karaman Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya, sosyal paylaşım sitesi ’Twitter’deki, ’içiyorum’ adlı kullanıcı adıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren mesajlar içerdiği gerekçesiyle dün görevinden uzaklaştırıldı. Sarıkaya’nın avukatı Volkan Serintürk’ün konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:
 
"07.06.2014 tarihinde akşam saatlerinden itibaren yazılı, görsel ve internet medyasında müvekkilim Karaman Vali Yrd. Sayın Mustafa Sarıkaya ile ilişkilendirilen asılsız bir takım haberler çıkmaya başlamıştır. Şu husus öncelikle belirtilmelidir ki bütün medya aracılılığı ile servis edilen ve önemli bir kamu görevi ifa eden, müvekkili karalayan bu sözde haberlerin gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Diğer taraftan müvekkilimin geçici süre ile görevden uzaklaştırılmasına da yol açan bu asılsız haberler yakından izlenmekte olup, bunlarla ilgili tüm yasal haklarımız kullanılacaktır."
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER