Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatı

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye ekipleri, İtfaiye Haftası nedeniyle ilk yardım, yangın söndürme ve araçtan yaralı kurtarma tatbikatı yaptı.

Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatı
 
Türk İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 300, belediyelere devrinin ise 91’inci yılı nedeniyle Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törende, kaza yapmış araçtan yaralı kurtarma, tüp yangını ve yanan otomobilin söndürülmesi tatbikatı yapıldı. Gerçeğini aratmayan tatbikat, izleyenleye heyecanlı anlar yaşattı. Tatbikatı izleyen Vali Ali Kolat, itfaiye personelinin canlarını her zaman riske ederek büyük bir fadekarlıkla çalıştığını vurguladı. Kent olarak hassas bir bölgede olduklarını da hatırlatan Vali Kolat şöyle dedi:
 
"Bu yüzden duyarlılığımız ve hassasiyetimiz fazla. Bu anlamda da itfaiye bizim için son derece önemli. Kentte Makine Kimya Endüstrisi Kurumu, TÜPRAŞ Rafinerisi gibi büyük kurumlarımız var. Bu açıdan kent olarak duyarlı olmamız gerekmektedir. Bu tür görevi olanlara da kolaylıklar sağlamamız lazım. Trafikte yol verme konusunda olsun, yardımcı olma konusunda olsun beklentilerini yerine getirmemiz lazım. İtfaiyecilere Allah kolaylık versin, kazadan beladan korusun."
 
Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da, 24 saat büyük bir fedakarlıkla görev yapan itfaiye personelinin haftalarını kutladı. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER