Genelkurmay'dan Fotoğraf Servisi

Genelkurmay Başkanlığı, TSK’nın iç güvenlik harekâtıyla ilgili basında yer alan haberlerde kullanılan arşiv görüntülerin, harekâtın gerçek yönünü yansıtmadığını ve yanıltıcı bilgiler içerdiğini bildirdi.

 

Genelkurmay Başkanlığı, basın yayın organlarında yer alan arşiv fotoğraf ve görüntülerin iç güvenlik harekatını yansıtmadığı gerekçesiyle arşiv fotoğraf ve görüntü dağıttı. 
Genelkurmay Genel Sekreterliği'nden yapılan dağıtımda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin iç güvenlik harekatı ile ilgili basın ve yayın organlarında arşiv fotoğraf ve görüntülerin yer aldığı belirtilerek, bu fotoğraf ve görüntülerin harekatın gerçek yönünü tam olarak kamuoyuna yansıtmadığı ve yanıltıcı bilgiler içerdiği kaydedildi.
CD’ler içinde yer alan yeni fotoğraf ve görüntü dosyalarında TSK personelinin eğitim ve harekât sırasındaki çalışmaları bulunuyor.
Eğitimle ilgili fotoğraflarda Mehmetçiğin mağaralarda terörist avına hazırlık amacıyla benzer alanda yaptığı çalışmalar var.
Öte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından yasak kararı alınan Abdullah Öcalan'ın doğum günü kutlamaları öncesi kentte güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.
5 bin asker ve polisin takviye olarak gönderildiği kentte 30 ayrı noktada uygulama başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2012, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER