Genelkurmay Başkanı Sahip Çıktı!

Van’ın Başkale İlçesi’nde yaşayan Kore gazisi 90 yaşındaki Abdullah Burgaz’ın akülü tekerlekli sandelye isteğine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nejdet Özel cevap verdi. Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay İrfan Kızılaslan Abdullah Burgaz’ın evine giderek kendisine tekerlekli sandelyeyi verdi. 

Genelkurmay Başkanı Sahip Çıktı!
Başkale’nin Tepebaşı Mahallesi’nde yaşayan Kore Gazisi Abdullah Burgaz, yaşı ilerleyince yürüyemez hale geldi. Nefes darlığı dabaşlayan Burgaz, koltuk değnekleriyle yürümeye başladı. Birçok ihtiyacını gideremeyen Kore Gazisi Burgaz, akülü tekerlekli sandelye için başvurduğu yetkililerden yardım alamayınca, gazeteciler aracılığıyla Kore Devleti’nden bile yardım istedi.
 
Defalarca başvuru yapmasına rağmen bir sonuç alamayan, Kore Gazisi Abdullah Burgaz’a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nejdet Özel sahip çıktı. Gazi Burgaz’ın tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu öğrenen Genelkurmay Başkanı Özel, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay İrfan Kızılaslan’a talimat vererek, Gazi Abdullah Burgaz’a bir akülü tekerlekli sandelye gönderdi. Tekerlekli sandelyeyi Gazi Abdullah Burgaz’ın evine götüren Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay İrfan Kzılaslan ve İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel’in selamını söyledikleri gazi Burgaz’ın elini öperek tekerlekli sandelyeyi teslim etti. Bir süre Gazi Burgaz ile sohbet eden komutanlar daha sonra evden ayrıldı.  
 
Tekerlekli sandelyeyi alan ve yüzü gülen Gazi Burgaz, dua ettiği Genelkurmay Başkanı Özel’e selam gönderdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER