Genelkurmay Başkanı Askeri Birlikleri Ziyaret Etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde, kuvvet komutanlarıyla birlikte Diyarbakır’da askeri birlikleri ziyaret etti. 

Genelkurmay Başkanı Askeri Birlikleri Ziyaret Etti
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı ile birlikte, Diyarbakır’da bulunan 7’nci Kolordu Komutanlığı, Jandarma Bölge Komutanlığı ve 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nı ziyaret etti. 3 Temmuz tarihinde Diyarbakır’ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde düzenlenen operasyonla ilgili bilgi alan Akar, operasyona katılan personelin bayramını kutladı. Diyarbakır Valisi’ni de ziyaret eden komuta heyeti, kentte, vatandaşlar ve çocuklar ile bayramlaştı.
 
Ziyarete ilişkin aypılan açıklamada, "Yurtiçi ve yurtdışında birçok masum gencin zehirlenmesine sebep olan ve uyuşturucu tacirleri ile kirli işbirliği içinde bulunan bölücü terör örgütünün uyuşturucudan elde ettiği finans kaynaklarına büyük bir darbe vuran harekâttaki özverili ve kahramanca mücadelelerinden dolayı personeli tebrik etti" denildi.
 
Terörle mücadelede görev yapan personel ve aileleri ile bir araya gelen Orgeneral Akar’ın, Ramazan Bayramının tüm Türk milleti için hayırlı olması temennisini dile getirdiği, şehitlere allahtan rahmet, ailelerine sabırlar ve gazilerimize acil şifalar dilediği ifade edildi.
 
Heyet daha sonra, Doğu Akdeniz ve Ege’de harekât icra eden, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’nda görev yapan Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personelinin bayramlarını kutlamak üzere Aksaz’a hareket etti.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER