Gemilerimiz Moritanya'ya Ulaştı

Türk Deniz Kuvvetleri bünyesinde oluşturulan ve 148 yıl aradan sonra Afrika Kıtası’nı dolaşıp Ümit Burnu’nu geçecek olan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu’na bağlı 4 savaş gemisi,  Moritanya’ya ulaştı. Gemilerimiz yarın bu ülkedeki Nouakchott limanında vatandaşların ziyaretine açılacak.

Gemilerimiz  Moritanya'ya Ulaştı
 
Deniz Kuvveleri Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Moritanya’ya ulaşan gemilerimizden TCG Gediz ve TCG Oruçreis fırkateynleri ile TCG Heybeliada korveti yarın sabahtan ibitaren iki gün süreyle bu ülkenin Nouakchott limanı’nda ziyarete açılacak. Ayrıca yine yarın saat 14.30’da TCG Oruçreis fırkateyninde basın toplantısı da düzenlenecek.
 
29 AFRİKA ÜLKESİNİ ZİYARET EDECEK
 
Barbaros Türk Deniz Görev Grubu, bu 102 günlük seyri sırasında Afrika kıtasının batısından başlayarak, tüm kıtayı içine alacak şekilde toplam 29 Afrika ülkesine yönelik eğitim ve liman ziyaretleri icra edecek. Seyir sırasında ABD Afrika Komutanlığınca planlanan ve Batı Afrika ülkelerinin de katılım sağlayacağı ’Obangame-Expres’ tatbikatına katılacak, Güney Afrika’da bulunan Overberg Atış Alanı’nda güdümlü mermi ve top atışları yapacak, Hint Okyanusu’nda deniz haydutluğu ile mücadele faaliyetlerine ve deniz güvenliğine destek faaliyetlerine katılacak. Bu aktivasyon kapsamında icra edilecek deniz harekatı ile tanıtım, insani yardım ve deniz haydutluğu ile mücadele faaliyetlerinde de bulunulacak.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER