Geçimini Çöpten Sağlıyor

Muğla’nın Milas İlçesi’nde, 5 çocuğuyla birlikte yaşam mücadalesi veren 37 yaşındaki Seçil Kaya, çöp toplayarak geçinmeye çalışıyor. Milas Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aldığı yardımın yetersiz kaldığını söyleyen Kaya, hayırseverlerden de destek istedi.

Geçimini Çöpten Sağlıyor
Milas’ta yaşamını sürdüren 37 yaşındaki Seçil Kaya, biri askerde olan 5 çocuğu ile birlikte ayakta kalmaya çalışıyor. Eşinden ayrılan ve çocuklarına tek başına bakmaya çalışan Kaya, "Gece gündüz Milas sokaklarında gezerek çöplerden para edebilecek plastik, metal gibi malzemeleri topluyorum. Bunlar da tam olarak yeterli olmuyor. Ama başka çarem yok" dedi.
 
Milas Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan belirli aralıklarda maddi destek, gıda ve kömür yardımı aldığını söyleyen Seçil Kaya, ayda 300 lira kira ödediğini belirterek bu yardımların giderlerini karşılamadığını dile getirdi. Kaya, "Kaymakamlık’tan aldığım yardım yetmiyor. Gece gündüz sokaklarda olduğum için 2 yaşında olan ikiz çocuklarımı 12 yaşındaki ablalarına bırakıyorum. Hayırseverlerden ve Milas halkından yardım bekliyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER