banner9

Geçici Kimlik Kartlarına Kavuştu

Haberi üzerine seslerini duyuran Elhuseyin Ailesi’nin sorunlarını çözmek üzere Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yanı sıra Kahramankazan Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı Müdürlüğü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile iletişime geçerek Elhuseyin Ailesi üyelerinin geçici kimlik kartlarına kavuşmalarına yardımcı oldu. Kahramankazan Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı Müdürlüğü ayrıca ailenin çamaşır makinesi, oturma grubu, halı ve yatak takımı gibi diğer ihtiyaçlarını karşıladı. Bazı hayırseverleri...

Geçici Kimlik Kartlarına Kavuştu
HÜDA, BİRİNCİ SINIFA KAYDEDİLDİ
 
Kimliklerin çıkarılmasının ardından Kahramankazan Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı Müdürü Dilek Şenyılmaz ilk iş olarak 8 yaşındaki Hüda’yı okula yazdırdı. Atatürk İlkokulu birinci sınıfa kaydolan Hüda Elhuseyin’in Türkçe’yi tam olarak bilemediği için sınıf öğretmenlerinden ayrıca destek alacağı belirtildi.
 
OKUL KIYAFETLERİ KAYMAKAM AKSAKAL’DAN
 
Sosyal Yardım Vakfı Müdürü Dilek Şenyılmaz ve vakıf çalışanları aileyi ziyaret ederek Kaymakam Engin Aksakal’ın okul hediyelerini Hüda’ya teslim etti. Okul kıyafetlerini giyen Hüda’nın mutluluğu yüzüne yansıdı. Okuyup doktor olmak istediğini söyleyen Hüda ise ailesine ve çevresine yardım etmek istediğini belirtti. Anne Fatma Felah’ta yardım eden yetkililer ve vatandaşlara teşekkür ettiğini belirtti. Baba İmad Elhuseyin’de, “Yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun her ihtiyacımızı karşıladınız. Doğuştan parmakları olamayan çocuklarımın tedavisinin ardından bir işe girerek çalışmaya başlayacağım” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER