Gebze'de 4 Kişi, Polise Saldırdı

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bugün öğlen saatlerinde kendilerine kimlik soran polise saldıran 4 kişi, vatandaşların müdahalesi, daha sonra olay yerine gelen takviye ekipler tarafından gözaltına alındı.

Gebze'de 4 Kişi, Polise Saldırdı
Olay Gebze Kent Meydanı’nda meydana geldi. Arife günü olması nedeniyle emniyet tedbirlerini artıran Gebze Emniyet Müdürlüğü Yunus Timi’ne bağlı iki polis burada Mustafa Paşa Camii önünde şüpheli gördükleri motosikletli bir kişiye kimlik sordu. Bu kişi kimliğini göstermediği gibi yakınında bulunan 3 arkadaşı da yanına gelerek polislerle tartışmaya başladı. 4 kişi daha sonra 2 polis memuruna tekme ve yumruklarla saldırdı. Polislerin saldırıya uğradığını gören vatandaşlar bu kişilere müdahale etmeye çalışırken, hemen telefonla durum Emniyet Müdürlüğü’ne bildirildi. Olay yerine başka bir motosikletli Yunus ekipleri gelerek 4 kişiyi gözaltına aldı.
 
Adları açıklanmayan 4 kişi, etkisiz hale getirildikten sonra Gebze Cumhuriyet Polis Karakolu’na götürüldüler. Saldırıya uğrayan ve yüzlerine darbe alan iki polis memuru ise tedavi için Fatih Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Soruşturma sürdürülüyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER