banner9

Gaziantep'te STK'lar Terör Saldırısını Kınadı

Gaziantep’te bulunan 32 sivil toplum kuruluşu, ortak basın açıklaması yaparak İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Gaziantep'te STK'lar Terör Saldırısını Kınadı
Atatürkçü Düşünce Derneği’nde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ortak açıklama yaparak terör saldırılarını protesto etti. STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci, son 1 yılda Türkiye’de yüzlerce kişinin terör saldırılarında hayatını kaybettiğini söyledi.
 
Türkiye’nin terör bataklığındaki bir Ortadoğu ülkesine dönüşmemesi ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini kaydeden Demirci, şöyle konuştu:
 
"Yüzümüzü batıya dönmüşken, neden her geçen gün bir Ortadoğu ülkesi gibi terör bataklığına dönüşüyoruz. Önünü, arkasını, bugünü, geleceği hesaplamadan uygulanan dış politik tavırlar bugün bizi bu çıkmaza sokmuştur. Türkiye düşmanları kadar, dostları tarafından da bölgede sorunlar sarmalına atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan başlayarak izlenen dengeli, ölçülü, dış politik tavra yeniden geri dönülmelidir. Atatürk’ün dış politikasının temellerinden olan, kendi sınırlarımızda kalarak, gücümüzün ötesinde amaçlardan uzak durmak ilkesine sadık kalınmalıdır."
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER