Gaziantep'te Sokak Kedilerine Barınak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı ve Canlı Hayatı Koruma ve İyileştirme Derneği (CAHİDE) tarafından sokakta yaşayan kediler için kedi besleme evi yaptırıldı.

Gaziantep'te Sokak Kedilerine Barınak
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı ve CAHİDE tarafından sokakta yaşayan kedilerin barınma ihtiyacını karşılamak için kedi besleme evi yaptırıldı. Kavaklık Parkı’nda bulunan boş bir alana kurulan kedi besleme evinin içine yem de konuldu. Kentin çeşitli yerlerinde barınak koymaya devam edeceklerini kaydeden Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Pilot bölge olarak Kavaklık Parkı’nın seçtik. Bundan sonra belirleyeceğimiz yerlere barınak kurmaya devam edeceğiz. Sokakta yaşayan kedilere bu barınaklarda sahip çıkıp, barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayacağız. Beslenme evleri sürekli olarak kontrol edilecek ve mama ile yem takviyesi yapılacak” dedi.
 
Canlı Hayatını İyileştirme Derneği Genel Sekreteri Suzan Gökpınar da hayvan severlerin beslenme evlerine mama bırakmaları çağrısında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER