Gaziantep'te Orman Yangını

Gaziantep’te, Dülük Tabiat Parkı’nda ormanlık alanda çıkan yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

Gaziantep'te Orman Yangını
Geniş ormanlık yapısı ve içinde barındırdığı Dülük Antik Kent ile yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği Dülük Tabiat Parkı’n a geldi. parkın batı yamacındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan yangını görenler itfaiye ve polisten yardım istedi. Ormanlık alana gelen Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın yaklaşık 1 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.
 
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cafer Yılmaz, 10 dönümlük arazide etkili olan yangının söndürüldüğünü belirterek, şöyle konuştu:
 
"Dülük Tabiat Parkı’nda yangın ihbar gelince 7 araç ve 20 personelden oluşan ekibimizle müdahale ettik. Yangının 10 dönüm araziye sirayet ettiğini gördük. Taban yangını şeklinde yayılmıştı. Burada bir vatandaşımızın ateş yaktığı yer var. Muhtemelen bu ateşi iyi söndürmediler, bir kıvılcım ve rüzgar buna neden olmuş olabilir. Bu ormanlar hepimizin, anında müdahale olmasaydı çok daha kötü bir durma da dönüşebilirdi."
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER