Gaziantep'te Öğretmenlere Temizlik Eğitimi

Gaziantep’te, merkez Şehitkamil ilçesinde görevli öğretmenlere, ‘Temiz Okul Sağlıklı Gelecek’ projesi kapsamında öğrencilere aktarılmak üzere temizlik eğitimi verildi.

Gaziantep'te Öğretmenlere Temizlik Eğitimi
 
Şehitkamil Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Opet Petrolcülük A.Ş. yöneticileri ve öğretmenler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Opet Petrolcülük A.Ş. işbirliğiyle başlatılan ‘Temiz Okul Sağlıklı Gelecek’ projesi kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, okulların yaşanılabilir kalitesini arttırmak için çalıştıklarını söyledi. Göreve geçen hafta başladığını hatırlatan Yanmaz, “Ne kadar hijyen ortamlarını oluşturabilirseniz, o okullarda öğrencilere dersten sonra bile kalır. Bahçeleri, sınıfları, tuvaletleri bütün buralarda hijyen ortamını oluşturamazsanız dersten sonra öğrenciler kaçmak ister. Bu projenin gerçekleşmesinde ve ortaya çıkmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından Opet Petrolcülük A.Ş. Çağrı Merkezi ve Bayi Eğitimi Yöneticisi Ufuk Başaran tarafından 600 öğretmene eğitim verildi. Eğitimlerin öğretim yılı sonuna kadar süreceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER