Gazeteci Nuh Köklü Anıldı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, İstanbul Kadıköy’de işyerinin camına kartopu isabet eden esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü’yü andı.

Gazeteci Nuh Köklü Anıldı
 
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi binası önünde biraraya gelen gazeteci adayı öğrenciler ’Nuh Köklü ölümsüzdür’ yazılı pankart taşıyarak basın açıklaması yaptı. Öğrenciler adına açıklama yapan ve Nuh Köklü olayının bir nefret cinayeti olduğunu söyleyen Gül Gündüz, "Neşe içersinde kartopu oynayan, kadınlı erkekli bir gruba duyulan nefretin sonucudur bu olay. Esnafa polislik yetkisini veren iktidarın yarattığı bir ölümdür. Gündelik hayatımızı cehenneme çeviren tüm bu zalim karanlığa, kartopundan cinayet sebebi yaratan bu çağa ve zihniyete inat, yaşamı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz" dedi.
 
Öğrenciler yapılan açıklamanın ardından İleşitim Fakültesi’nin içinde Nuh Köklü’nün fotoğrafının bulunduğu köşe hazırladı. Öğrenciler ayrıca basın şehitlerinin bulunduğu bölüme de Nuh Köklü’nün fotoğrafının konulması için imza kampanyası başlattı.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER