banner51

Gaspçının 'Kafasına Vurmadım'

Adana’da 68 yaşındaki Mehmet Zahit Alevşimşek’i,  kafasına sopayla vurup öldürmekten yargılanan sanık 31 yaşındaki Kadir Çayırcı’nın ’kafasına vurmadım’ savunması, Adli Tıp Kurumu’nun gönderdiği otopsi raporuyla çürütüldü.

Gaspçının 'Kafasına Vurmadım'
Olay, 5 Nisan 2013’te, merkez Seyhan İlçesi Akkapı Mahallesi’nde meydana geldi. Böbrek hastası Mehmet Zahit Alevşimşek, diyaliz merkezine gitmek üzere evinden çıkarak yürümeye başladı. Şıh Cemil Caddesi’ne gelen Alevşimşek’in yanına yaklaşan Kadir Çayırcı, iddiaya göre elindeki sopayla tehdit ederek para istedi. Alevşimşek karşı çıkınca da sopayla başına vurdu. Çayırcı, sopa darbeleriyle olduğu yere düşen böbrek hastası Alevşimşek’in elindeki, içerisinde ilaçlarıyla bir miktar parası bulunan çantayı alarak kaçtı. Hastaneye kaldırılan Alevşimşek, 24 gün sonra öldü. Çayırcı da olaydan 1 ay sonra yakalanıp tutuklandı.
 
AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU İSTENDİ
 
Kadir Çayırcı, ’nitelikli öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, ’nitelikli yağma’ suçundan da 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde suçlamaları kabul etmedi. Çayırcı savunmasında şöyle dedi:
 
"Hırsızlık olayları arttığı için elimde sopayla geziyordum. Beni elimde sopayla görünce ’Elindeki sopa ne? Sen serserisin. Adam olmazsın’ dedi. Ona hırsız aradığımı söyledim. Sonra da ’Namussuz’ dedi. Git işine dedim. Yine tekrarladı. Ben de elimdeki sopayla bir kez omzuna vurdum. Ayaklarına da vurdum. Kafa kısmına vurmadım. Yere düştü. Kimse yok mu diye bağırdım. Öldürme amacıyla vurmadım. Ertesi gün merak ederek evine gittim. Beni kovaladılar, bana vurdular. Bir süre mahallede gözükmedim. Çünkü bana saldıracaklarını öğrendim. Sonra da öldüğünü öğrendim. Bana hakaret edince istemeden oldu."
 
KÜNT KAFA TRAVMASINDAN ÖLDÜ
 
Zahit Alevşimşek’in ölümü ile ilgili İstanbul 1’inci Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından hazırlanan otopsi raporu Adana’ya gönderildi. Dosyaya konulan raporda Alevşimşek’in künt kafa travmasına bağlı kafatası ve yüz kemik kırıklarıyla birlikte beyin kanaması, beyin doku harabiyeti ve gelişen komplikasyonlar sonucu öldüğü belirtildi. Böylece, katil zanlısının ’kavgasına vurmadın’ iddiası da otopsi raporuyla çürütülmüş oldu.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER