Galatasaray Lisesi Bursa'da Yanan Ormana Fidan Dikti

İstanbul Galatasaray Lisesi Okul Aile Birliği üyeleri, geçen ağustos ayında orman yangınının olduğu Bursa’nın Mudanya İlçesi’ne bağlı Göynüklü Köyü bölgesine gelerek fidan dikti.

Galatasaray Lisesi Bursa'da Yanan Ormana Fidan Dikti
Bursa’nın Mudanya ilçesi Göynüklü Köyü ve çevresinde, geçen 29 Ağustos günü meydana gelen orman yangını rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yangında 170 hektarlık ormanlık alan bulunan 48 bin ağaç yandı. Bu bölgenin tekrar eski görünümüne kazanması için başlatılan ağaç dikme kampanyasına Galatasaray Lisesi öğrencileri ve Okul Aile Birliği üyeleride katıldı. 
 
Burada açıklama yapan Galatasaray Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Kemal Enfiyeci, ormanlık alanın yeniden yeşertilmesi ve eski günlerine dönmesi için kendilerinin de az da olsa katkı sağlamak istediklerini söyledi. Enfiyeci, “Böylesine güzel bir ormanlık alanın şu andaki görünümü içler acısı. Bizler Galatasaray Lisesi Okul Aile Birliği üyeleri olarak ve liseliler olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. İnşallah yakın bir gelecekte bu güzelim orman eski halini alır ve bizler ülke olarak bol oksijene kavuşuruz. Ormanı bu halinle görmek insanın içini parçalıyor. Şu an da bu görüntü karşısında yüreğimizin paramparça olduğunu belirtmemize hiç gerek yok. İşte durum ve manzara ortada önümüzde duruyor. Yapılan ağaç dikme kampanyalarının meyvelerini verdiği görmek çok daha fazla huzur vermekte. Bizler her kesimin, böylesine önemli kampanyalarda bir araya gelmelerini arzuluyoruz. Orman sevgi ister, orman şefkat ister lütfen bunları unutmayalım. Orman bizlerin çocuğu gibi olmalıdır” dedi.
 
Törenin ardından kendilerine ayrılan 50 fidanı buraya diken Galatasaray Lisesi Okul Aile Birliği üyeleri ve öğrenciler daha sonra İstanbul’a geri döndüler.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER