Futbol Maçında Özgecan Anıldı

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7’inci Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ile Eğirdirspor arasında oynanan karşılaşmayı izleyen kadın taraftarlar, Mersin’de katledilen Özgecan Aslan cinayetini pankart ve dövizlerle protesto etti. Maç öncesindeki seremoniye formalarının üstüne giydikleri, Özgecan Aslan fotoğrafı baskılı ’Özgecan’ınımız yandı’ yazılı tişörtlerle çıkan Bodrumsporlu futbolcular uzun süre alkışlandı.

Futbol Maçında Özgecan Anıldı
BAL 7’inci Grup 19’uncu haftasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Eğirdirspor’u konuk etti. Kadın taraftarların da ilgi gösterdiği karşılaşmada Özgecan Aslan hem taraftarlar hem de Bodrumsporlu futbolcular tarafından unutulmadı. Yaklaşık dört bin kişi izlediği mücadele Özgecan Aslan dövizleri ve pankartları tiribünde göze çarptı. Bodrum Belediyesi Bodrumsporlu futbolcular seromoniye üzerinde Özgecan’ın fotoğrafının bulunduğu ’Özgecan’ınımız yandı’ yazılı tişörtlerle çıktı. Çekişmeli geçen müsabakayı Bodrumspor 3-0 kazandı. Zaman zaman gergin anlarında yaşandığı karşılaşmanın ilk yarısında Eğirdirspor’dan Recep Altıntaş ve Bodrumspor’dan Onur Algül kırmızı kart gördü. Üç golle üç puanın sahibi olan Bodrumspor liderliğini ve namağlup unvanını sürdürdü.
 
48’İNCİ DAKİKADA SİYAH KONFETİ
Ev sahibi takım taraftarlarının tribünlerinden Muğla’nın plaka kodu olan 48’inci dakikada Özgecan Aslan anısına siyah konfeti atıldı. ’Kadına kalkan eller kırılsın’ sloganıyla kadına şiddet kınandı. Bir grup kız öğrenci de tribünlerde kendileri için ayrılan yerin önünde tel örgülere astıkları ’Özgecan’ımız yandı’ yazılı pankart gerisinde maçı izledi. Bodrumspor’a tezahüratta yapan öğrenciler zaman zaman, üzerinde kadına şiddeti protesto ettiklerini ifade eden yazılar bulunan dövizleri ellerinde tutarak maçı izledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER