Fuhuş Operasyonu Şüphelileri Adliyede

Antalya’da, Ukrayna, Moldova, Türkmenistan ve Kırgızistan’dan iş bulma vaadiyle getirilen kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Fuhuş Operasyonu Şüphelileri Adliyede
Antalya Emniyeti, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kent merkezinde fuhuş yaptırdığı öne sürülen şüphelileri takibe aldı. 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düzenlendi. Kent merkezinde eş zamanlı yapılan operasyonda 17 otel, 1 ev ve 8 otomobilde arama yapıldı. Dün sabaha karşı yapılan operasyonda fuhuşa zorladıkları iddiasıyla 11 kişi gözaltına alınırken, zorla fuhuş yaptırılan 2 Ukrayna, 5 Moldova, 1 Türkmenistan ve 5 Kırgızistan uyruklu olmak üzere toplam 13 kadın yakalandı. Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edilen 13 kadın ise işlemlerinin ardından ülkelerine gönderildi.
 
Polis merkezinde ifadesi alınan şüpheliler T.K., Y.A., L.O., A.K., D.Ö., K.A., R.S., M.A., B.K., D.S. ve M.V. ’fuhuşa teşvik ve aracılık etmek’ suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.
 
Zanlılardan Kırgız uyruklu M.V. isimli kadının Ukrayna, Moldova, Türkmenistan ve Kırgızistan’dan kadınları iş bulma vaadiyle Türkiye’ye davet edip getirten aracı olduğu öne sürüldü.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER