Fotoğraflarıyla Motive Oluyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tayfun Özçakır, odasını tüp bebek ve aşılama yöntemiyle dünyaya gelen ’mucize bebekler’in fotoğraflarıyla süsledi. Prof. Dr. Özçakır, çocuklara bakınca motive olduğunu ve iş aşkının arttığını söyledi.

Fotoğraflarıyla Motive Oluyor
CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Müdür Prof. Dr. Tayfun Özçakır, hastanedeki odasında dünyaya gelmelerinde büyük çaba harcadığı bebeklerin fotoğraflarını astı. Görenlere tebessüm ettiren koleksiyonunun kendisine mutluluk verdiğini anlatan Prof. Dr. Özçakır, 2013’ün Haziran ayında açılan Tüp Bebek Merkezi’nde bugüne kadar yaklaşık 600 bebeğin dünyaya geldiğini söyledi.
 
ŞİLİ’DEN BİLE HASTA BAŞVURDU
 
Geçen yıl tüp bebek ve aşılama yöntemiyle yaklaşık 300 ailenin bebeklerine kavuştuğunu dile getiren Özçakır, tüp bebekteki başarı oranlarının yüzde 42 olduğunu belirterek, "Birçok yerde gebelik elde edemeyen bize başvuran hastaların bebeklerine kavuşmalarına ortak olduğumuz için çok mutluyuz. Çevre illerden çok sayıda hasta Manisa’ya gelerek hastanemize başvuruyor. Şili’den bile hastamız var. Bu başarımızdan gurur duyuyoruz. Çok mutluluk verici bir duygu. Hastalara gebe kaldığını söylediğimizde mutluluk gözyaşları motive ediyor" dedi.
 
TÜM FOTOĞRAFLARI ODAYA SIĞDIRAMADI
 
Yıllardır bebek özlemi çeken ailelerin tüp bebek ve aşılama yöntemiyle çocuk sahibi olmalarının kendisine mutluluk verdiğini kaydeden Özçakır, bu mutluluk anlarını da dünyaya gelen bebeklerinin fotoğraflarını odasına asarak ölümsüzleştirdi. Tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen bebeklerin ve ultrason fotoğraflarının yer aldığı koleksiyonunun kendisini iyi hissettirdiğini anlatan Özçakır, "Burada olanların dışında daha birçok fotoğraf var. Onları sığdıramadığım için asamadık. İçlerinde ikiz bebeklerimiz de var. Üçüz bebeklerimiz dünyaya geldi. Canım sıkıldığında yorgun hissettiğimde onlara bakıyorum ve tekrardan güç topluyorum. Onları görmek gerçekten bana enerji veriyor, moral veriyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER