Fotoğraf Dernekleri Büyükçekmece'de Buluştu

Büyükçekmece Belediyesi ile Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) tarafından organize edilen “Türkiye Fotoğraf Dernekleri Buluşması”  47 fotoğraf derneğinin katılımı ile gerçekleşti. Buluşma kapsamında düzenlenen sergide elde edilecek olan gelir, Soma’da yaşamını yitiren 301 madencinin çocuklarının eğitim eğitime bağışlanacak.

Fotoğraf Dernekleri Büyükçekmece'de Buluştu
 
Türkiye genelindeki fotoğraf derneklerini tek çatı altında buluşturmak ve ortak proje üretmelerini teşvik etmek amacıyla organize edilen “2. Büyükçekmece Türkiye Fotoğraf Dernekleri Karma Sergisi”, 47 dernekten gelen 600’ün üzerinde fotoğrafla Büyükçekmece Kültür Park’taki tarihi Kervansaray’da  açıldı.
 
Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Bayram Ali Üner, Reşit Oral, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Gökbulak, BÜFOD Yönetim Kurulu Başkanı Hürriyet Akın, fotoğrafın usta isimleri Prof. Dr. Güler Ertan, İbrahim Zaman ve Gültekin Çizgen tarafından açılışı yapılan sergiden elde edilecek gelir, Soma’da yaşamını yitiren 301 madencimizin çocuklarının eğitimi için harcanacak. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Ali Üner, Büyükçekmece’nin bir kültür sanat kenti olduğunu ve her geçen gün bu alanda önemli aşamalar kaydettiğini söyledi.
 
20 Eylül’de kapısını fotoğraf severlere açan sergi 30 Eylül akşamına kadar gezilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER