Fırtınada Teknede Mangal

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde, hızı zaman zaman 80 kilometre hıza ulaşan poyraz nedeniyle feribot ve deniz otobüsü seferleri yapılamazken, soğuk hava ve fırtınaya rağmen teknede mangal yapan 3 kişi ise şaşırttı. Erdek İlçesi’nde de etkili kar yağı ve fırtınadan dolayı ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. 

Fırtınada Teknede Mangal
 
Marmara Denizi’ndeki şiddetli fırtına Bandırma İlçesi’nde hayatı olumsuz yönde etkiliyor. İDO’nun Bandırma- İstanbul (Yenikapı-Bostancı) seferleri bugün de yapılamadı. Mendirekte dev dalgalar meydana getiren poyraz fırtınası rıhtıma bağlı bir balık-ekmek satan teknenin naylon örtülerini parçaladı. Tekne içinde bulunan meşrubat dolabı da denize sürüklendi. Deniz uçağı terminali de dev dalgaların altında kaldı. 2 No’lu iskelede bekleyen Sahil Güvenlik botu da daha emniyetli olan tarihi iskeleye geldi.
 
Şiddetli fırtınanın tüm olumsuzluklarına rağmen fotoğraf meraklıları cep telefonlarıyla mendirekteki dev dalgaların görüntülerini çekmeyi ihmal etmediler. Fırtınalı havanın tadını çıkaranlar da vardı. 3 arkadaşın tekne içinde mangal yaptı.
 
ERDEK’TE OKULLAR TATİL 
 
Erdek İlçesi’nde de kar yağışı ve fırtına nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.Kamuda çalışan engelli hamilelere de 1 günlük idari izin sayıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER