banner9

Fırtına Gibi Estiler

Bodrum’da düzenlenen ve ilk gün fırtına nedeni ile iptal edilen CFM - BAYK Kış Tröfesi 1. Ayak Yarışları’nda genel katagoride birinciliği avukat Mustafa Duman’ın ’Sunshine’ adlı teknesi kazandı.

Fırtına Gibi Estiler
Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından Milta Marina A.Ş. desteği ile düzenlenen CFM - BAYK Kış Tröfesi 1. Ayak Yarışları 6 Şubat Cumartesi günü fırtına nedeni ile ertelendi. Pazar günü fırtınanın etkisini yitirmesi ile Bodrum Kalesi açıklarından saat 11.00’de başlayan yarışlara 8 kategoride 51 tekne katıldı. 22 mil üzerinden yapılan yarışta rüzgarın da kuvvetli olması nedeniyle kıyasıya mücadele eden yarışçılar arasında İstanbul Barosu avukatlarından Mustafa Duman’ın Sunshine isimli teknesi IRC B 2 kategorisinde yarıştı ve etabı birinci tamamladı. Arkas Flying Box, Define, Tekno Barrisol, Palmarina Toka Yelken, Lady Sun, Deniz Cadıları ve Nil Milta Marina adlı tekneler de kategorilerinde birinciliği elde etti.
 
Yarışlar 22 Mayıs 2016 tarihine kadar toplam 7 ayak üzerinden yapılacak ve genel klasman ve kategorilerinde ilk üç dereceye giren yelkencilere kupa ödülü verilecek.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER