Fırat Yılmaz İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda öldürülen üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Isparta’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Fırat Yılmaz İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Isparta Ülkü Ocakları başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte ikindi namazı sonrası Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Mimar Sinan Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazına MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Ziya Günaydın, MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz ve çok sayıda kişi katıldı. Musalla taşı üzerine Türk bayrağı serilirken namaz sonrası cami önünde toplanan kalabalık, Isparta Ülkü Ocakları şubesine yürüdü.
 
Mimar Sinan Camii’nde kılınan gıyabi cenaze namazı sonrası şehitliğe kadar yapılması planlanan yürüyüş son anda iptal edildi. Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz, "Hiçbir konuşma hiçbir yürüyüş bizim acımızı küçültmeyecek. Devletin bekası, milletin bekası için böyle bir karar aldık. Buradan ocağa gideceğiz, mevlidi şerif okutacağız. Bu konuyla ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapacağız" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER