'Fırat Kalkanı' Operasyonu 5'inci Gününde

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve ABD öncülüğündeki koalisyonun hava desteğiyle terör örgütü IŞİD’in temizlenmesine yönelik Cerablus’a başlattığı ’Fırat Kalkanı’ harekatı 5’inci gününde de devam ederken bu sabah bölgeye takviye yapıldı.

'Fırat Kalkanı' Operasyonu 5'inci Gününde
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, ÖSO ve koalisyon güçlerinin hava desteğiyle çarşamba günü, terör örgütü IŞİD’in temizlenmesine yönelik Suriye’nn Cerablus kentine başlattığı Fırat Kalkanıoperasyonunun 5’inci gününe girdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait 2 tanka dün PKK’nın Suriye kolu PYD’li teröristlerin roketli saldırı ardından bu sabah bölgeye takviye olarak asker ve zırhlı araç gönderildi.
 
Yerel kaynaklar, Türk tanklarını vuran PYD’nin silahlı kanadı YPG’li teröristlerin saldırıyı, Rus yapımı ’9M133 Kornet’ füzesi ile yaptığını belirtti. Çatışmaların Cerablus’un güneyine kaydığı bölgenin Türkiye tarafındaki sınır hattında ise, mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği yapılıyor.
 
Aralıklarla silah seslerinin geldiği bölgede Cerablus’un kuzeyindeki IŞİD ve PYD mevzileri ise topçu atışlarıyla ateş altına alınıyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2016, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER