banner51

Filipinler'e Yardım Eli

Filipinler’de büyük bir yıkıma yol açan Haiyan Tayfunu’nun ardından bölgeye yardımlar devam ediyor. Felaketzedeler yardım etmek için 12 kişilik bir ekip de Atatürk Havalimanı’ndan yola çıktı.

Filipinler'e Yardım Eli

Filipinler’de büyük bir yıkıma yol açan Haiyan Tayfunu’nun bölgedeki etkisi devam ederken, dünyanın dört bir yanından yardımlar da gitmeye başladı. İstanbul’da bir yardım derneğinin 12 kişiden oluşan Asya Arama Kurtarma ekibi Atatürk Havalimanı’ndan Filipinler’e hareket etti. Bir anestezi doktoru, bir cerrah doktor, üç tane acil ekip doktoru, bir ebe hemşiresi, bir ameliyathane hemşiresi, üç tane de acil ekipten oluşan grup yardım kolileri ve medikal malzemeler ile birlikte havalimanına geldiler.

 
Hedeflerinin hastanede konuşlanarak, yüksek sayıda poliklinik muayenesi ve cerrahi müdahale gerektiren vakalara müdahale etmek olduğunu söyleyen derneğin Sağlık Koordinatörü Veysel Kayabaşı, “Derneğimiz Asya Arama Kurtarma ekimiz yaklaşık 10 kişilik bir ekiple bölgeye intikal etti. Arkadaşlarımızın bir haftadır çalışmaları devam ediyor. Bölgeden acil bir medikal kurtarma ekibi istendi. Bugün itibariyle 19 uçağıyla Dubai aktarmalı Filipinler’e 12 kişilik bir ekiple hareketimiz başlıyor. Kolilerimizde acil durumlarda kullanılacak ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlarımız var. Ameliyat ve medikal malzemelerimiz var” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2013, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER