Fidanlar İşsizlere Umut Olacak

Türkiye İş Kurumu Erzurum İl Müdürü Ahmet Tacettin Ötügen, ilkbaharda fidan dikim ve bakımı için 2 bin 500 kişinin asgari ücretle 6 ay süreyle işe alınacağını bildirdi.

Fidanlar İşsizlere Umut Olacak
İŞKUR’un istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına yönelik Orman İşletme ve Orman Fidanlık Müdürlükleri ile bir protokol izmaladığını anımsatan İŞKUR İl Müdürü Tacettin Ötügen, ’Toplum Yararına Program’ kapsamında işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde vatandaşların çalışma alışkanlıklarından uzaklaşmasının önlendiğini belirtti. Orman İşletme ve Orman Fidanlık Müdürlükleriyle imzalanan 23 milyon liralık proje kapsamında 2 bin 500 kişinin istihdam edileceğine işaret eden Ötügen, işe başvuruların bugün başladığını söyledi. Altı ay süreyle işe alınan 2 bin 500 kişiye asgari ücret üzerinden ödeme yapılacağını anlatan Ötügen, fidan dikim ve bakımını yapacak işçilerin 1 Nisan’da çalışmaya başlayacağını bildirerek şöyle konuştu:
 
"Program kapsamında 9 milyon 250 bin fidan üretilip dikimi yapılacak. Ağaçlandırma ve erozyon kontrolü, ormanlık alanların gençleştirilmesi sağlanacak. İş başvuruları 20 Mart’a kadar devam edecek. Horasan, Hınıs, Şenkaya, İspir, Aşkale, Uzundere, Tortum, Oltu, Narman, Olur ve Erzurum merkezde işçi alımları olacak. Ailelerini de hesaba katarsak 10 bin kişiye fidanlar umut olacak."
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER