Feribottaki Minibüslerde 109 Kaçak Yakalandı

Çanakkale’de polis, GESTAŞ’a ait araba vapurundaki 3 minibüste, aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu Afgan, İran ve Irak uyruklu 109 sığınmacıyı yakalandı. Afgan kaçaklar arasındaki 2 çocuğun acıktığını gören polis, bir lokantada karınlarını doyurdu.

Feribottaki Minibüslerde 109 Kaçak Yakalandı
 
Eceabat’taki iskeleden araba vapuruna arka arkaya binen 3 minibüste kaçakların bulunduğunu öğrenen polis, harekete geçti. Kontrol edilen minibüslerde, aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu Afgan, İran ve Irak uyruklu 109 sığınmacı yakalandı.
 
Araç şoförleri gözaltına alınırken; kaçaklar minibüslerle birlikte emniyete götürüldü. Burada Afgan kardeşler Mahdi Barbari (10) ile Mohadese Barbari’nin (5) el işaretiyle acıktıklarını anlatması üzerine polis memurları vakit kaybetmedi. İki kardeşi emniyete yakın bir lokantaya götüren polisler, karnını doyurdu. Ayrıca diğer sığınmacılara bisküvi ve su ikramı yapıldı. Karnı doyurulan iki çocuğun emniyete geri getirildiğinde yüzleri gülüyordu. İki çocuk gülerek kameralara el salladı. Sığınmacıların emniyetteki işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER