'Fatoşumla Hayallerimizi Çaldılar'

Muğla’nın Bodrum ilçesinde üç hafta önce bebek beklerken fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede üç gün sonra plasentanın patlaması nedeniyle erkek bebeğini kaybeden, kan zehirlenmesi nedeniyle ölümden dönen Bodrumlu Fatoş Karayel Öksüz’ün tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden yarın taburcu olacağı belirtildi.

'Fatoşumla Hayallerimizi Çaldılar'
 
Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki Fatoş Karayel Öksüz, iki yıl önce İzmirli emlak danışmanı 34 yaşındaki Mustafa Öksüz ile evlendi. Fatoş Karayel Öksüz sekiz aylık hamileyken üç hafta önce fenalaştı Bodrum’da bir özel hastaneye götürüldü. Hastaneye yattıktan üç gün sonra genç kadının plesantasının patladığı anlaşıldı. Karnındaki bebeğin öldüğü anlaşılınca, genç kadın acil olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne nakledildi.
 
Erkek bebeğini kaybeden, zehirlendiği anlaşılan Fatoş Karayel Öksüz’ün böbreklerinin de yüzde 98 oranında hasar gördüğü öğrenildi. Yoğun tedavi sonrası hayati tehlikeyi atlatan genç kadının haftanın üç günü diyalize bağlanacağı ve yarın taburcu edileceği öğrenildi.
 
Eşi Mustafa Öksüz, bugün yaptığı açıklamada, "Fatoşumla hayallerimizi çaldılar. Neye sevineceğimizi neye üzüleceğimizi bilemedik. Fatoş’a altı ay sonra böbrek nakli gerekecek. Bunu bize yaşatanlardan hesap sormadan gözümüze uyku girmeyecek. Hastaneye konu ile ilgili yazdığımız şikayetlere bugüne kadar yanıt verilmedi. Türkiye’de yaşanan sağlık skandallarına bir yenisi daha eklendi. Ne yazık ki bu bizim başımıza geldi. Bu konu gerekirse AİHM’e kadar götüreceğiz" dedi.
 
HAYATA YENİDEN BAKIŞ
 
Bugün diyalizden çıktıktan sonra gülerek ilk fotoğrafını kız kardeşi Funda Karayel ile çektiren Fatoş Karayel Öksüz ise "Olayın şoku, üzüntüsü ve acısı içerisindeyim. Bu dönemde beni yalnız bırakmayan eşim Mustafa, yakınlarım ve Bodrumlulara çok teşekkür ediyorum. Canımın bir parçası oğlumu kaybettim, kucağımıza alacağımız günü birlikte denize gireceğimiz koşacağımız günlerin hesabını yapıyorduk. Doğuma az kalmıştı. Böbreklerim büyük oranda hasar gördü, ancak yeniden hayata tutunmanın keyfini sevenlerimin yanımda olmasının mutluğunu yaşıyorum. Hayat her şeye rağmen çok güzel" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER