Eylemler Sırasında Bacağından Vuruldu

Bursa’da, IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto eylemleri sırasında evinin önünden çalıştığı kahveye gitmekte olan 20 yaşındaki Emre Işık, dün akşam bir araçtan açılan tabanca ateşiyle bacağından vuruldu. Hastaneye kaldırılan Işık tedavi altına alındı.

Eylemler Sırasında Bacağından Vuruldu
Merkez Osmangazi İlçesi Emek Mahallesi’nde dün akşam iddiaya göre, IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto eylemleri sırasında evinin önünden çalıştığı kahveye kardeşi ve kuzeni ile geçmek isteyen Emre Işık, bir otomobilden kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce tabancayla bacağından vuruldu. Olay sonrası kardeşi ve ve akrabaları tarafından önce Emek İlçe Polikliniği’ne götürülen Işık, ardından 112 Acil Servis Ambulansı ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyata alınan Emre Işık’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 
Yaralı gencin Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanan yakınları yaşananları protesto etti. Emre Işık’ın kardeşi Mahsun Işık, ağabeyinin çalıştığı kahveye geçmek isterken bacağından vurulduğunu söyledi. "Biz karşıdan karşıya geçmeye çalışırken TOMA tazyikli su ile geliyordu" diyen Mahsun Işık, "O anda kalabalık oldu ve torpil sesi geldiğini sandım. Kurşunmuş. O anda ağabeyim vurulduğunu söyledi ve yere düştü. Onu kaldırmaya çalışırken hala bize tazyikli su sıkıyorlardı" diye konuştu.
 
HDP İl Başkanı Nadir Kırlılar Acil Servis önünde yaptığı açıklamada, Emek Mahallesi’nde gençlerin Kobani için yürüyüş yaptıkları bildirerek, “Bu yürüyüş demokratik hak ve talepler çerçevesinde ve barışçıl bir şekilde ilerlerken plakası belirlenemeyen bir araçtan kişi ve kişiler tarafından gençlerimizin üzerine ateş ediliyor. Biz bunları kınıyoruz. Dün Bursa Valiliği tarafından davet edildik. Emniyet Müdürü de vardı. Saat 19.00’da Orhangazi parkında basın açıklaması yapacaktık. Valilik buna da izin vermedi. IŞİD yanlıları Kent Meydanı’ndan Fomara’ya sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Bunlara müdahale olmazken, Kobani’yi destekledikleri için, sırf Kürt vatandaşı olduğu için gençlerimizin üzerine ateş edilmiştir ve bir gencimiz yaralanmıştır. Sorumluların biran önce açığa çıkarılmasını talep ediyoruz."
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER