banner9

Eylemcilere 'Dağılın Gidin' Tepkisi

Burdur’da bir grup, 2011 yılında Şırnak Uludere İlçesi’nin Irak sınırında hava operasyonunda ölenleri anmak için eylem yaptı. Eylem sırasında gruba ‘Dağılın buradan, dağılın gidin’ diye tepki gösteren bir kişiyi polis uzaklaştırdı.

Eylemcilere 'Dağılın Gidin' Tepkisi
 
Demokratik Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi bir grup Uludere olayında yaşamını yitiren 34 kişiyi anmak için Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Üzerinde ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu dövizler taşıyan grup, ‘Sur, Nusaybin, Cizre, Roboski, Silvan, Silopi ve Dargeçit’ yazılı pankart da açtı.
 
Açıklama sırasında “Kürdistan’da, Sur’da, Silopi’de, Nusaybin’de, Cizre’de, Dargeçit’te devlet kendi halkım dediği insanların önderine savaş açmıştır” ifadelerinin kullanılması üzerine çevredeki bir kişi, “Dağılın buradan. İyi de arkadaş Kürdistan diyor. Neredeymiş Kürdistan? Biz de bu devletin insanıyız. Dağılın gidin” diye tepki gösterdi. Tepki gösteren kişiyi polis oradan uzaklaştırdı. Eylem sonrasında bir başka kişi de gruba tepki gösterince polis tarafından götürüldü.
 
Eylemci grup ise basın açıklamasının ardından dağıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER