Evlilik Okulundan 41 Çift Sertifika Aldı

İzmit Belediyesi’nin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde başlattığı Evlilik Okulu projesi yoğun ilgi görüyor. Okula Şubat ayı içinde başvuran 41 çift eğitimlerini tamamlayarak sertifika aldı. 

Evlilik Okulundan 41 Çift Sertifika Aldı
İzmit’te Yunus Emre Külttür Merkezi’nde açılan Evlilik Okulunda her Cumartesi 17.00 ile 20.00 saatleri arasında uzman psikolog ve Aile Danışmanı tarafından ücretsiz eğitim veriliyor. İzmit Belediyesi ’Daha mutlu olasınız’ sloganıyla hayata geçirilen evlilik okulunun temel amacı, genel olarak ailenin milli, manevi ve toplumsal önemini, yeni evlenecek ya da yeni evlenmiş çiftlere anlatıp, gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte ileşitim konusunda bilinci arttırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda bilginlendirmeyi hedefleniyor.
 
Evlilik Okulu eğitim programında Evlilikte İletişim, Aile ve Sağlık, Aile Hukuku konularında çiftler bilgilendiriliyor. Şubat ayında programa katılan 41 çift tamamladıkarı eğitim sonunda sertifikalarını aldı. Kocaeli’nde ilk olan evlilik okuluna sadece İzmit’ten değil diğer ilçelerden de gelenler olduğu bildirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER