Evlenmek İstediği Kızın Ailesi Karşı Çıkınca İhtihar Etmek İstedi

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde evlenmek istediği kızın ailesinin karşı çıktığı gerekçesiyle av tüfeğiyle intihar edeceğini söyleyen 25 yaşındaki Bilal Fırat Bekar, 2 saatlik çabanın ardından ikna edildi.

Evlenmek İstediği Kızın Ailesi Karşı Çıkınca İhtihar Etmek İstedi
Olay, saat 17.30 sıralarında Hükümet Meydanı’nda yaşandı. Üzerinde ’Benim ismim Fırat. Esra ile evlenmek istiyorum. Esra da bunu biliyor. O da istiyor ama aileler istemiyor. Ben son kelimemi söylüyorum; Ya Esra ya da burada her şey son bulur’ yazılı kağıtları otomobilinin üzerine yapıştıran Bilal Fırat Bekar, yanında getirdiği av tüfeğinin namlusunu karnına dayayarak yere oturdu. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleriyle psikolog sevk edildi.
 
Olay yerinde alınan güvenlik önlemlerinin ardından psikolog Alper Güney ve polis memuru Ali Osman, Bilal Fırat Bekar’ı ikna çabalarına başladı. Yaklaşık 2 saat süren ikna çabaları sonuç verdi ve Bilal Fırat Bekar elindeki tüfeği polis memuruna verdi. Av tüfeğinin içinde fişek olmadığı tespit edilirken, gözaltına alınan Bilal Fırat Bekar Cumhuriyet Polis Merkezi’ne götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER