banner51

Evlat İçin Ölümü Göze Aldı

Sivas’ta bıçaklanarak öldürülen kadının kendi isteği ile Ordu Kadın Konukevi’ne yerleştirildiği ancak çocuklarının hasretine dayanamayarak döndüğü ortaya çıktı.

Evlat İçin Ölümü Göze Aldı

İki gün önce Ahırlar Bölgesi’nde bir çiftlik evinde bir kadın cesedi bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Emeti E.’nin sol göğüs altından bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Kadının çobanlık yapan 10 yıllık eşi Musa E.’ye ulaşma çalışan ekipler, cep telefonu kapalı olduğu için şahsa bir türlü ulaşamadı. Cinayet şüphelisi olan Musa E.’nin yakalanması için geniş çaplı arama çalışmaları başlatılırken, Musa E. ile Emeti E.’nin sürekli kavga ettiği öğrenildi.

KADIN KONUKEVİNDEN KENDİ RIZASI İLE AYRILMIŞ
 
Kocası tarafından öldürüldüğü iddia edilen Emeti E.’nin eşi ile yaşadığı şiddetli geçimsizlik nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı konukevinde kaldığı öğrenildi. Kaldığı konukevinden kendi rızasıyla çıkan Emeti E.’nin 4 gün öncede eşiyle tartıştıktan sonra evini terk ettiği, komşularının araya girmesiyle tekrar eşi Musa E.’nin yanına döndüğü öğrenildi.
 
4 YIL ÖNCE ÇOCUKLARI YUVAYA VERİLMİŞ
 
Şiddetli geçimsizlik nedeniyle Musa E. ile Emeti E.’nin 2 çocuğuna 4 yıl önce Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından el konulduğu ve çocukların Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çok yuvasına yerleştirildiği öğrenildi. Anne Emeti E.’nin zaman zaman çocuklarını görmek için yuvaya geldiği ve gözetim altında çocuklarını gördüğü bildirildi.
 
SİVAS VALİLİĞİ CİNAYETLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
 
Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, “Sivas Kadın Konukevi Müdürlüğünden hizmet alıp 27.09.2013 tarihinde ayrılan Emeti E.’nin Sivas’ta bir çiftlik evinde bıçaklanarak öldürüldüğü yönünde internette yayınlanan haberler üzerine Valiliğimizce yapılan inceleme sonunda; Emeti E’.nin Musa E. ile 30.05.2003 tarihinde evlendiği, çocukları Muhammet E. ve Emre E.’nin ailenin ihmali nedeniyle 2009 yılında koruma altına alınarak yaşlarına uygun bir kuruluşa yerleştirildiği öğrenildi" denildi.
 
CAN GÜVENLİĞİ OLMADIĞI İÇİN POLİSE BAŞVURMUŞ
 
Emeti E., 2012 yılında eşi Musa E. tarafından fiziksel şiddet gördüğü için polise başvurarak kalacak yeri olmadığı ve can güvenliğinin tehdit altında olduğu gerekçesiyle devlet tarafından İhramcızade Hakkı Toprak Huzurevi’ne yerleştirildi. Emeti E. daha sonra kendi rızasıyla başka bir ile gönderilmek istediğini belirtmesi üzerine 2 Şubat’ta Ordu Kadın Konukevi’ne nakledildi. Çocuklarının hasretine dayanamayan anne Emeti E. tekrar Sivas dönmek istediğini belirtmesi üzerine 8 Mart günü tekrar Sivas Kadın Konukevine yerleştirildi. 5 ay kaldığı kadın konukevinden de kendi rızası ile ayrılan Emeti E., 5 gün sonra şiddet yüzünden tekrar kaldığı konuk evine gördü. 1 ay kaldığı konukevinden eşi ile barıştığı için tekrar ayrılmak istediğini ifade eden Emeti E., 4 gün sonra kocası Musa E. ile yaşadığı çiftlik evinde öldürülmüş halde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2013, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER