Evine Bir Daha Dönmedi

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi’nde yaşayan 19 yaşındaki İsa Uğraş, ailesine internet kafeye gittiğini söyleyerek ayrıldığı evine beş gündür dönmedi.

Evine Bir Daha Dönmedi
 
İsa Uğraş’ın 20 lira yevmiye ile inşaatlarda kalıpçı kalfası olarak çalıştığını belirten baba İbrahim Uğraş, oğlunun kaybolmasından sonra ailece perişan olduklarını söyledi. Oğlu İsa’nın geçen 5 Şubat Perşembe günü işten geldikten sonra saat 18.00 sıralarında internet kafeye gittiğini belirterek evden ayrıldığı ifade eden baba Uğraş, "5 gündür haber alamıyoruz. Endişe ve merak içindeyiz. Sabah kalktığımızda işe gitmesi için oğlumu uyandırmak istiyorum ancak yatağında yok. Şimdiye kadar Kırıkhan’ı geçmedi. İşine bağlıdır. Gören de olmamış. Arapça bilmez, Suriye’ye gittiğini sanmıyorum. Emniyete başvurdum benden fotoğraflarını istediler. Ailece perişanız. Neredeyse gelsin, evinde ve işinde sorunu da yoktur" diye konuştu.
 
Gözü yaşlı anne Vecihe Uğraş ise fotoğrafını öptüğü oğluna seslenerek "Oğlum neredesin, biz sensiz kahrolduk" dedi. İsa Uğraş’ın 9 yaşındaki kız kardeşi Nesire de ağabeyine seslenerek eve dönmesini istedi.
 
Aile, İsa Uğraş’ın fotoğrafını kentin değişik noktalarına asarken, polis de bulunması için çalışma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER