Evinde Ölü Bulunan Öğretim Görevlisi İçin Tören

Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde evinde ölü bulunan öğretim görevlisi 46 yaşındaki Meral Köktürk için üniversitede tören düzenlendi. Öğrencileri ve meslektaşları, Köktürk için gözyaşı döktü.

Evinde Ölü Bulunan Öğretim Görevlisi İçin Tören
Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu Tekstil Bölümü’nde görev yapan Meral Köktürk, önceki gün yakınları tarafından yalnız yaşadığı evinde banyoda ölü bulundu. Banyoda düşüp başını yere vurarak yaşamını yitirdiği tahmin edilen Köktürk’ün cenazesi, Ankara Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Safranbolu’ya getirildi.
 
Kesin ölüm nedeni otopsi sonucunda belirlenecek Köktürk için 1998’den bu yana görev yaptığı Safranbolu Meslek Yüksekokulu önünde tören yapıldı. Törene Kaymakam Murat Bulacak, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı. Safranbolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Ahmet Gürbüz, 14 Temmuz 1998’de göreve başlayan Meral Köktürk’ün üniversitenin, yüksekokulun gelişmesinde önemli katkıları olduğunu, onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.
 
Rektör Burhanettin Uysal ise "Peygamber Efendimiz, ’Ölmüşlerinizi rahmetle anın’ diyor. Meral kardeşimiz, rahmetle anılmayı hak eden bir kardeşimizdi. Tüm dostların hafızasında dost canlısı, ülke yanlısı bir arkadaş olarak anılacaktır" dedi.
 
Konuşmaların ardından dua edildi ve helallik alındı. Daha sonra tabuta karanfil bırakıldı. Köktürk’ün öğrencileri, akademisyen arkadaşları ve yakınları gözyaşlarını tutamadı. Köktürk’ün cenazesi, daha sonra toprağa verilmek üzere Zonguldak’a gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER