Etli Patatesten 230 Öğrenci Zehirlendi

Ordu’nun Gölköy İlçesi’nde yedikleri etli patates yemeğinden zehirlendikleri iddiasıyla hastaneye ve sağlık kuruluşlarına başvuranların sayısı 230’a yükseldi. Çoğu öğrenci olan şikayetçiler, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Gölköy Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, olayın araştırıldığını Cumhuriyet Savcılığı’nın da soruşturma başlattığını söyledi.

Etli Patatesten 230 Öğrenci Zehirlendi
 
Ordu’nun Gölköy İlçesi’nde taşımalı eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencileri dün okuldan eve gidince rahatsızlandı. Gece boyunca karın ağrısı, baş ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle Gölköy Devlet Hastanesi ile Aile Hekimliği’ne başvuran çoğu öğrenci 230 kişi tedavi edildi. Olayla ilgili olarak Gölköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını belirten Gölköy Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Kaymakamlık olarak konuyu takip ettiklerini dile getirdi.
 
Hastane ve Aile Hekimliği’ne başvuranların büyük çoğunluğunun çocuklardan oluştuğunu, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavileri yapılan kişilerin yedikleri yiyeceklerin de tahlile gönderileceğini belirten Kıyıcı, "Pansiyonu olan okulların haricinde taşımalı eğitimden faydalanan aralarında birkaç öğretmen ve hizmetlinin de bulunduğu 230 kişi hastaneye başvurdu, tedavi edildi. Tahlil sonuçları kesin olmadığı için bir şey söyleyemeyiz. Hayati tehlikesi olan birşey yok. Öğrenciler tedavi edildi gece yarısı taburcu edildi. Konuyla alakalı savcılığın soruşturması sürüyor. İdari olarak biz de inceleme yapıyoruz" dedi. Öğrencilerin okulda verilen etli patates yemeğinden yedikleri belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER