Esnafa Enseden Kurşuna 2 Tutuklama

Van’ın İskele Caddesi’nde ensesine ateş edilerek öldürülen 66 yaşındaki Mehmet Latif Şener’in cinayet şüphelisi 2 kişi tutuklandı. 2 şüpheli cinayeti PKK adına işlediklerini belirtirken, bu kişilerin yer göstermesi sonucu da 2 Kalaşnikof tüfek, 1 Uzi marka makinalı tabanca, eylemde kullanıldığı tespit edilen 9 mm çapında 1 tabanca, bu silahlara ait 9 şarjör ile 233 fişek ve 1 boş kovan ele geçirildiği kaydedildi.

Esnafa Enseden Kurşuna 2 Tutuklama
 
Van kent merkezinde gıda maddeleri satan Mehmet Latif Şener, geçen 17 Ekim günü akşam saatlerinde işyerini kapatıp, Tuşba İlçesi İskele Caddesi üzerinde bulunan Yalı Mahallesi’ndeki evine giderken, ensesine sıkılan kurşunla öldürüldü. Hüda-Par’a yakınlığı ile tanınan Şener’in ölümünün ardından polis geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu da H.K., M.C., M.B. ve Ö.K. gözaltına alındı. Sorgularının ardından H.K. ve M.C çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Van Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
 
"İlimiz Tuşba ilçesi Yalı Mahallesi’nde Mehmet Latif Şener isimli şahsın terör amaçlı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesi üzerine, İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, cinayeti gerçekleştirdiği tespit edilen H.K. ve M.C. isimli şahıslar, 18.10.2014 günü bir araç içerisinde, yanlarında bulunan M.B. ve Ö.K. ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Mehmet Latif Şener’i tabanca ile öldürdüklerini itiraf eden şahıslar, eylemi terör örgütü PKK’nın talimatı ile gerçekleştirdiklerini ifadelerinde belirtmişlerdir. Söz konusu şahısların göstermiş oldukları yerlerde 2 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet Uzi marka makinalı tabanca, terör eyleminde kullanıldığı tespit edilen 9 mm çapında 1 adet tabanca, bu silahlara ait 9 adet şarjör ile 233 adet fişek ve 1 adet boş kovan ele geçirilmiştir. Sorguları tamamlanan H.K. ve M.C. isimli şahıslar cinayet şüphelisi olarak 21.10.2014 günü sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanırken, M.B. ve Ö.K. isimli şüpheliler adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır."
 
 
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER