Eskişehir'de Kahraman'a Tepki Eylemi

Eskişehir’de yaklaşık 100 kişi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın ’Laiklik yeni anayasada olmamalı’ sözlerine tepki gösterdi.

Eskişehir'de Kahraman'a Tepki Eylemi
Akşam saatlerinde İsmet İnönü Caddesi Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde toplanan Birleşik Haziran Hareketi üyeleri ’Laikliğe omuz ver. Şeriat-Hilafet anayasası yaptırmayacağız’ yazılı pankart açıp çeşitli sloganlar attı. Kalabalık adına basın açıklamasını okuyan Mahmut Yalınkılıç, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ’Laiklik yeni anayasada olmamalı’ sözleri ile şeriata açık çağrı yaptığını öne sürdü. Yalınkılıç şöyle devam etti:
 
"Dindar anayasa olmalı demek şeriat ve hilafet düzeni kuralım demektir. Meclis sıfatıyla yapılan bu çağrı, AKP’nin anayasa değişikliği gayesini ortaya koymaktadır. İslami faşizmi adım adım inşa eden AKP, son noktayı da şeriat-hilafet anayasası ile koymak istemektedir. Şeriat anayasası, aynı zamanda başkanlık anayasasıdır, yani hilafettir. 14 yıl boyunca adım adım varmak istedikleri nokta buydu. Laikliği fiilen kaldırarak, tecavüzcü Ensar tipi gericiliği ağlarla toplumu karanlığın içine hapsettir. Şimdi de bir adım daha atarak son noktayı koymak istiyorlar. Ancak başaramayacaklar. Buna asla izin veremeyeceğiz."
 
Yapılan konuşmaların ardından kalabalık çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER