Eski Genel Müdür, Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Bolu’da, ilaç içerek yaşamına son veren Arçelik Pişirici ve Isıtıcı Cihazlar Fabrikası eski genel müdürü Adnan Tüfekçi’nin cenazesi, düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Eski Genel Müdür, Gözyaşlarıyla Uğurlandı
 
Bolu’da kurulu bulunan Arçelik Pişirici ve Isıtıcı Cihazlar fabrikasında uzun yıllar genel müdürlük yapan, ayrıca Arçelik’in Rusya’da bulunan fabrikasında yöneticilikte bulunan Adnan Tüfekçi dün Borazanlar Mahallesi Beyazsaray Apartmanı’nda bulunan ofisinde ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede Tüfekçi’nin ilaç içerek intihar ettiği belirlenirken, ofisinde ’Ölümümden kimse sorumlu değildir. Emekli olduktan sonra boşluğa düştüm’ yazılı not bulundu.
 
Tüfekçi için bugün ilk olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekli olduğu Arçelik fabrikasında tören düzenlendi. Arçelik fabrikasında üretime ara verilirken, Tüfekçi’nin naaşı fabrikadaki törenin ardından Kalıcı Konutlar Camii’ne götürüldü. Cenaze namazına Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, işadamları, işçiler ve yakınları olmak üzere yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Törende Tüfekçi’nin eşi Handan Tüfekçi gözyaşlarına boğulurken, ayakta durmakta güçlük çekti. Cenaze namazının ardından Tüfekçi Şehitler Mezarlığı’nda toprağa verildi.
 
Törende gözyaşlarını tutamayan Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Adnan Tüfekçi’nin Arçelik’in her tuğlasında emeği olduğunu belirterek, "Biz Adnan abiyi çok seviyorduk. Arçelik’in her tuğlasında, her şeyinde emeği var. Yetiştirdiği insanlarla da hepimizin kalbinde taht kurmuş biri. Adnan beyin Bolu’ya çok emeği var, Boluspor’a çok emeği var. Sabah Rusya’daki fabrikamızın bulunduğu kentin belediye başkan yardımcısından bir mail aldım ve çok duygulandım. Mailde Adnan bey için ’Sen benim tanıdığım en iyi lider, en sorumlu insan, en iyi uzman ve herşeyden önce en iyi arkadaştın’ diyordu. Acımız çok büyük. Burada yüzlerce insan var ve onların yetişmesinde, gelişmesinde Adnan beyin çok büyük katkıları var. Çok zor bir gündü. Bende de çok büyük emeği var, sözün bittiği yerdeyiz. Bugün fabrikanın bahçesinde tören yaptık. Arkadaşlar da saygısından dolayı öyle düşündüler ve bugün fabrikada üretim durdu" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER