Eski Bir BBC Çalışanı Çıktı

Atatürk Havalimanı’nda dış hatlar geliş transit salonundaki tuvalet kapısının arkasında ,asılı vaziyette cesedi bulunan eski BBC çalışanı 50 yaşındaki Jacky Sutton’un ölümü esrarını koruyor.

Eski Bir BBC Çalışanı Çıktı
Havalimanı Sağlık yetkilileri tarafından intihar ettiği bildirilen Jacky Sutton’un ölümüyle ilgili olarak bir açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanlığı ölüm nedenini ‘ Belirsiz’ olarak nitelerken Sutton’un, Londra merkezli Savaş ve Barışta Muhabirlik Enstitüsü, Irak masası başkanvekili olarak görev yaptığını ve, Irak’ın Erbil kentine İstanbul üzerinden aktarma yaparak gitmek üzere Atatürk Havalimanı’nda olduğunu belirtti
 
CEBİNDEN 2 BİN 300 EURO ÇIKTI
 
Edinilen bilgiye göre Sutton’un cebinde 2 bin 300 Euro olduğu ve çantasında da Marks ve  Lenin ile ilgili kitaplarla birlikte Tevrat ve Kuran da bulunduğu öğrenildi.
 
Bilindiği gibi Jacky Sutton önceki gece Türk Hava Yolları’nın TK- 1986 sefer sayılı uçağıyla saat 21.58’de Londra’dan Atatürk Havalimanı’na geldi ve transit olarak saat 00.15’te yine THY uçağı ile Erbil’e gitmesi gerekirken bu süre içinde ortadan kayboldu. Böylece Sutton uçağını kaçırdı. Bunun üzerine transit yolcu bankosuna başvuran Sutton, yer hizmeti görevlilerine ne yapması gerektiğini sordu. Görevlilerden uçağını kendisinin kaçırdığı için yeni bir bilet alması gerektiğini öğrenen Sutton, daha sonra bilet satış ofisine yönlendirildi. Bunun üzerine çok üzülen Sutton dış hatlar geliş katı transit salondaki 215 numaralı köprünün karşısındaki tuvalete girdi.
 
İddiaya göre ayakkabılarının bağcıklarını çözerek kendisini tuvalet kapısının arkasındaki askıya astı. Sutton’un intihar ettiği tuvalete giren 3 Rus yolcu tarafından fark edildi. Sutton’un ayaklarının tuvalet kapısının altından sarktığını gören Rus yolcular olayı görevlilere haber verdi. Bunun üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından Sutton cenazesi polisler tarafından 215 no’lu köprüden indirilerek aprona gelen cenaze aracına konulup Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
 
Olayla ilgili olarak Savcılık tüm kamera görüntülerine Havalimanı otoritesinden istedi. Soruşturmanın da çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER