banner51

Eşini ve Kızını Öldürdü Cezaevinde İntihar Etti

Adana’da borç bunalımına girip yatağında uyuyan eşi 45 yaşındaki Nazan ile kızı 15 yaşındaki Ladin Şimşek’i başlarına ateş ederek öldürdüğü için 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası alan 41 yaşındaki Hakan Şimşek, cezaevinde intihar etti.

Eşini ve Kızını Öldürdü Cezaevinde İntihar Etti
Merkez Yüreğir İlçesi Kışla Mahallesi’ndeki DSİ TOKİ konutlarında 22 Nisan 2014’de meydana gelen olayda, 41 yaşındaki Hakan Şimşek, yataklarında uyuyan eşi Nazan Şimşek ile lise 1’inci sınıf öğrencisi kızı Ladin Şimşek’i başlarından vurarak öldürdü. Olaydan sonra yakalanan Hakan Şimşek Adana 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’yakın akrabayı tasarlayarak öldürme’ suçundan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandı. Cinayeti bir anlık kararla işlediğini anlatan Şimşek, "Eve geldiğimde kızım uyuyordu. Eşimle bir süre sohbet ettik. Sonra eşimle yatağa uzandık. Uyuyamadığım için kalktım. Balkonda içki ve sigara içtikten sonra banyoya girdim. Havlu alırken buradaki tabancayı gördüm. Bir anlık kararla uyuyan eşime ve kızıma yakın mesafeden ateş ederek öldürdüm" diye konuştu. Mahkeme heyeti, herhangi bir indirim uygulamayarak Hakan Şimşek’i 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.
 
2 KEZ İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ
 
Adana Kürkçüler Cezaevi’nde cezasını çeken Hakan Şimşek 2 kez intihara teşebbüs etti. Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıklara Hastanesi’nde tedavi gören Şimşek, ilaç tedavisine başlanarak tekrar cezaevine gönderildi.
 
İlaçlarını kullanmayarak biriktiren Şimşek, 4 Nisan’da bu ilaçları içti. İnfaz koruma memurlarının fark etmesi üzerine Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılan Şimşek, 6 Nisan’da hayatını kaybetti. Şimşek’in cenazesi otopsi yapıldıktan sonra memleketi Ceyhan ilçesine bağlı Saygeçit Mahallesi’nde toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER