Eşini Öldüren Kadına 17,5 Yıl Hapis

Kastamonu’da, tartışma sırasında kendisine şiddet uyguladığını iddia ettiği eşi 27 yaşındaki Mustafa Özbay’ı tabanca ile öldüren 25 yaşındaki Nurgül Ertürk Özbay, 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eşini Öldüren Kadına 17,5 Yıl Hapis
 
2 Ağustos 2013’te Taşköprü İlçesi’ne bağlı Bekdemirekşi Köyü’nde meydana gelen olayda Nurgül Ertürk Özbay ile Mustafa Özbay, iddiaya göre ilçe merkezine taşınma konusunda tartıştı. Nurgül Ertürk Özbay, kendisine şiddet uygulayan eşinin belindeki tabancayı alıp ateşledi. Mustafa Özbay, vücuduna isabet eden 6 kurşunla öldü.
 
Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Nurgül Ertürk Özbay, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Daha önceki duruşmalarda verdiği ifadesinde eşinin küfür edip kendisini dövdüğünü ve boynunu sıktığını söyleyen sanık Özbay, son sözü sorulması üzerine de "Önce Allah’a sonra adalete sığınıyorum. Çok pişmanım" dedi.
 
Önce ömür boyu hapis verilen Nurgül Ertürk Özbay’ın cezası, cinayeti ağır tahrik altında işlediği ve duruşmalardaki iyi hali nedeniyle 17 yıl 6 aya düşürüldü.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER